Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Słupsku "Medyk"

Start O szkole Biblioteka

Email Drukuj PDF

„Biblioteka nie jest po to, by była pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana”

Joachim Lelewel

Biblioteka szkolna czynna:

• codziennie (oprócz poniedziałków) oraz w sobotę

W bibliotece posiadamy około 14500 woluminów z zakresu medycyny i nauk pokrewnych, pedagogiki oraz psychologii. Księgozbiór zawiera wydawnictwa ogólnoinformacyjne (encyklopedie, słowniki), wydawnictwa popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy oraz literaturę piękną.

Biblioteka wyposażona jest w 3 multimedialne stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Komputery wykorzystywane są do wielu celów: korzystania z Internetu, pisania referatów, recenzji i innych prac. W bibliotece znajduje się również kserokopiarka, przeznaczona na potrzeby słuchaczy.

Czytelnia jest chętnie odwiedzana przez słuchaczy, w zeszycie odwiedzin czytelni średnio dziennie wpisuje się ponad 10 osób. W czytelni dostępnych jest 12 tytułów czasopism, w tym ogólnopedagogiczne i społeczne.

Darmowa nauka!

Nauka w naszej szkole jest darmowa, zawsze i dla wszystkich!